Březen 2013

Krocení Flicky

31. března 2013 v 15:23 | Petra |  Fotopříběhy
Kate seděla na balíku slámy před stájemi a užívala si ticho, doprovázené tíchým ržáním koní. Dnes měli dorazit noví koně z ranče Silverhooves, a tak si užívala poslední chvíle klidu. Přivřela oči a nastavila tvář sluníčku, když v tom najednou zaslechla dusot kopyt a ržání, které znělo trochu zoufale, zvuky sílily a přibližovaly se, Kate uviděla, jak po příjezdové cestě běží stádo koní, všichni vypadali poplašeně. Kate se snažila přijít na to, proč tak utíkají, když v tom zahlédla černou klisnu, která žene stádo, vzpínala se a hlasitě řehtala. Kate hned věděla co musí udělat.

Vysedla na Cassii, a ze cvalu ještě vzala laso, pověšené na háku u stáje.

Zamířila přímo ke klisně, seskočila z Cassie apevně chytila laso.

"Hou, malá, neboj, já ti neublížím," odříkávala Kate pomalu s rucemi nahoře, které pomalu dávala dolů, aby klisně naznačila, že může dopadnout na všechny čtyři. Nezbíralo to.

Klisna už chtěla prchnout, ale Kate to čekala a zakroužila s lasem nad hlavou.

Kate na klisnu pořád mluvila a uklidňovala jí, klisna dopadla na všechny čtyři a vypadala že už se uklidnila.

Vypadala už, že je klidná. Kate k ní pomalu bokem začala přistupovat a nedívala se jí přitom do očí. Nic se nedělo, Kate už byla klisně na dosah, a tak ke klisně pomalu začala natahovat ruku. Klisna stála klidně, jakoby vyčkávala. Jakmile se ruka Kate dotkla kůže klisny,

prudce se vzepjala, čímž Kate porazila na zem.

Klisna se rozeběhla, vláčejíc za sebou Kate, která chvíli vlála za klisnou, ale po cvíli se už neudržela a pustila laso.

Klisně se po chvíli běhu zapletlo laso do nohou a padla k zemi.

Kate k ní přiběhla a snažila se jí uklidnit hlazením po těle, klisna se konečně doopravdy uklidnila, nechala Kate, aby jí prohmatala nohy, aby zjistila zdali je klisna v pořádku.

Nakonec se klisna nechala odvést do stáje "S touhle klisnou bude ještě hodně práce," pomyslela si Kate, "Vážně hodně."

Na ranči ovšem bylo veselo až do večera, protože jsme hledali zaběhlé koníky. A proč že se to vlastně stalo? Od zaměstnance z ranče Silverhooves jsme se dozvěděli, že Flicka (ta černá klisna) je ještě poněkud divoká, a přepravy z duše nenávidí, a proto když zastavili, aby se ujistili zda jsou na správné adrese, Flicka vykopla dveře přepravníku a všichni koně z obrovského přívěsu vyběhli ven, potom je Flicka hnala po naší příjezdové cestě. Byl to tedy hektický den, ale jsme rádi, že všichni vyvázli bez zranění.
Snad se vám to líbilo :)

jupi jé :D

27. března 2013 v 18:10 | Petra |  Novinky u mě
Konečně si alespoň trochu oddechnu od té pitomé školy :) asi máte všichni Velikonoční prázdniny (alespoň ti školou povinní) ;D sice je to jen 5 dní ale pro mě je to 120 hodin pohody a bez těch otravných učitelů a také některých lidí :D prostě fajn :) Jinak co asi nevíte je to, že k nám dorazilo 7 nových stablíků od Naervon (čtyři dospělí a tři hříbata- o dvou už sem se tu zmiňovala) :) jsou moc krásní :) jestli chcete, můžu vám sepsat zase jako příběh jak k nám přijeli, nebo tak něco :) Jinak piště co byste tady uvítali :) zatím se mějte pp

(Snad) Poslední fotky ve sněhu :)

16. března 2013 v 18:38 | Petra |  fotky
Taky už vás ta zima nebaví? Říkám si jak je fajn, že se začíná oteplovat, už chci schovat kozačky a vytáhnout botasky a v tom zase nasněží :D no fakt super už mě to neba, a koníky taky ne, už je to pár týdnů co jsem byla fotit, stydím se že tady ty fotky ještě nejsou :D dřív jsem přišla z venku a hned to sem hodila :D no pšttt :D Každopádně pro vás mám fotky Apolla se sáněmi a Cassie se svým synkem Chipem na vyjížďce :) Fotky najdete >ZDE<

Mám 15 :D

2. března 2013 v 17:41 | Petra |  Novinky u mě
Dneska je mi 15 :D divný :D nějak to letí moc rychle, co se týče koníků tak to nebyla žádná událost, žádného sem nedostala, jediné co se blíží jsou koníci od Naervon :) no nic to je jen oznámení ;D mějte se :)