Únor 2013

Jak je :)

16. února 2013 v 20:02 | Petra |  Novinky u mě
Tak, konečně se vám taky hlásím co? :) no jo, trochu to tu zanedbávám, jenomže většina sběratelek z mé generace (myslím tím dobu začátku sbírání né věk) už ranch hodila za hlavu úplně :( mě to tady pořád baví, teď mě začalo hodně bavit psát vám jakože dění na ranchi formou povídky, snad to baví i vás :)
Čas strašně letí co ? dneska přesně za 2 týdny budu mít 15 :D divné :D stejně se pořád cítím jako malé děcko a jsem ráda že mě tak respektují lidi se kterýma se bavím, i když by si jistě mohli říct že sem magor když si v 15 "hraju" s koníkama :)
A co se děje na ranchi ?
Dneska Kate a James vzali protáhnout Apolla do sání, samozřejmě mám fotky :) ale to až v nějakém dalším článku ;) Apollo se předvedl jako opravdu šikovný koník což sem si říkala i když jsem ho viděla s Jamesem na jízdárně asi před týdnem :) sníh byl trochu mokrý, ale pro Kate a Jamese by to prý byla krásná, pohádková projížďka nebýt toho mého otravného pobíhání ze strany na stranu a focením za keřem jak nějaký novinář :D
Jinak volali nám z ranche Silverhooves (:D) jestli by se u nás nenašlo místo pro 2 koníky a to pro Arabskou klisnu a neposedné hříbě které nemá mámu. Samozřejmě jsme rádi pomohli ranchi, který kvůli přestavbám musel prodat některé koně (Promiň že tak kecám Nae :D) a odkoupili jsme tyto dva koníky. Už se na ně moc těšíme :)
Tak to je asi tak vše :D no článek spatlaný ze všeho možného :D sem zvědavá kdo si to přečte :DDD
Foto moje ! kopírovat pouze se zdrojem ;)

Porod Tracy a Fii

11. února 2013 v 22:28 | Petra |  fotky
Tak konečně vám sem dávám fotky z porodu našich dvou milovaných klisniček Tracy a Fiorelly, snad se vám fotky a hříbátka budou líbit :) všimětě si že hříbátka mají podobné fleky jako jejich rodiče :) Frotty po Fie a Tara jeden bok po Tracy a druhý po Patchovi ;) Fotky najdete >ZDE<
a pro moje SR, zvláště ta co sbírají Schleichy mrkněte na >TUHLE< stránku, rancherka začíná :)

Velká událost

2. února 2013 v 17:04 | Petra |  Novinky z ranče
Ranch Solemio 2.2. 2013
Ještě trochu rozespalá jsem usedla ke stolu ve své kanceláři, na kterém jsem měla čaj a koblihu k snídani. Nohama jsem se opřela o zeď a začala se trochu pohupovat a usrkávat čaj. Měla jsem ráda tyhle raní chvíle, všude ticho a klid. Chystala jsem se k novému zhoupnutí když někdo prudce rozrazil dveře, zavrávorala jsem a přistála provnou na zádech hrníček s čejem nejprve vyletěl do vzduchu ale kvůi gravitaci se samozřejmě musel i vrátit. Čaj se roztříknul jak na stěny tak na mě, Sam ke mě přiběhl, vzal si koblihu a pelášil pryč. Otočila jsem se na Carol která na mě vykuleně koukala, jindy by už dávno byla rudá smíchy, ale teď se na mě pouze dívala a snažila se popadnout dech.
"Tracy... Fia...Hříbě už se hlásí" vyhrkla
Rychle jsem se postavila na nohy a setřásla ze sebe střepy z hrnku "Která rodí ?" zeptala jsem se rychle
"Obě !"
Běžely sme k vnitřním boxům co nám nohy stačili , ostatní ještě spali. Obě klisny ležely. nejdříve se na svět hlásilo Tracyino hříbě, kráná paint klisnička pojmenovaná Tara. Sotva jsme se na ní podívali Fia se snažila dostat na svět svého potomka, narodil se jí hřebeček kterého jsme pojmenovali Frotty. Obě klisny si vedly bez problémů. Patch který sice byl ve venkovních stájích se dobýval ven, toužil vidět svojí ratolest a samozřejmě svojí milovanou Tracy. Později hříbata byla docela čiperná že jsme je dokonce mohli vzt "protáhnout" jen na jízdárnu před stájemi, tam jsme taky přivedli Patche a celá rodina byla pohromadě. Prostě dneska byla velká událost.