Leden 2013

Zima 2013 Sáně, Jumper, Swanky

30. ledna 2013 v 19:12 | Petra |  fotky
Tak konečně jsem se dohnala k nahrání fotek ve sněhu :) je jich tam víc takže
1) Diablo v zápřahu do saní :) v té době u nás ještě nebyl Apollo a když koukám z okna tak už si asi letos nezatahá :( no asi budu muset na léto vyrobit i kočár ;D k těmto fotkám chci poznamenat že jsem jak magor šila mikinky o výšce 2cm :D tak snad to oceníte :D
2) Jumper- náš koník k vánocům a Stevie (Stýví) skoky ve sněhu jen na uzdě a s dekou :) u těchto fotek chci podotknout že mi dali práci protže jsem "zamazávala" v PC ošklivé klouby Stevie a Jumperův podstavec ;) nejsem žádný král retuše ale jsem spokojená :)
3) a nakonec vás oslní svou elegancí náš nový Morgan hřebec Swanky :)
Fotky najdete >ZDE<
prosím nekopírovat bez zdroje

nováčci dorazili :)

22. ledna 2013 v 20:29 | Petra |  fotky
Včera večer mi táta přinesl balík :) a nováčci o kterých jsem se vám ani nezmínila (:D) dorazili :) jsem za ně hrozně ráda, všichni došli v pořádku takže žádné škrábance či tak :) Chci se zeptat jestli vás baví číst ty "příběhy" z ranče a jestli vám mám jako v minulém článku popsat příjezd nováčků ?
Tady máte fotky rozbalování →ZDE←

Zvláštní den

15. ledna 2013 v 22:35 | Petra |  Novinky z ranče
Ranch Solemio 15.1. 2013
Seděla jsem v kanceláři a vyřizovala telefonáty ohledně nových koní. Dnes byl zrovna den otevřených dveří a přicházeli k nám děti z okolí pohladit koníky, povozit se, či se snad přihlásit do oddílu. Dnešek nebyl ničím zvláštní, tedy až do chvíle než jsem si všimla starého pána v černém kabátě a s kloboukem naraženým na hlavě v pravé ruce držel hůl, o kterou se opíral. Zaregistrovala jsem ho, ale nijak zvlášť si ho nevšímala, když ale prošel okolo okna asi po páté, začala jsem ho pozorovat. Chodil od boxu k boxu, prohlížel si koně, stáje i okolí. Nakouknul do Diablova boxu a poté zacloumal dveřmi, v tu chvíli už jsem měla jasno "Je to zloděj koní!" zvolala jsem radostně, ačkoliv mi bylo jasné, že mě nikdo neslyší. Přehodila jsem si přes sebe bundu a vyběhla ven "Potřebujete něco?" optala jsem se medovým tónem, v němž ovšem muselo být znát notné rozčílení. Muž se otočil a já uviděla jeho vrásčitou tvář a prošedivělé vousy, jeho šedé oči na mě překvapeně zamrkali "Vy jste majitelka ranče?"
"Ano" odpověděla jsem prostě "A ráda bych věděla, proč mi tady cloumáte s dveřmi u stáje?"
Pán se na mě podíval a usmál se "Já se omlouvám" řekl skoro rozpačitě "Víte já totiž mám doma tažného koně, je mu asi 10let a protože já už nejsem takový mladík, jak jsem býval potřeboval bych ho někam umístit, a sem to mám docela blízko, takže bych sem za ním mohl docházet. Díval jsem se, jaké tu máte zařízení, prostředí a jak se tu staráte o koně. Víte, on ten můj koník občas otevírá stáj a jde na procházku, proto jsem tady cloumal s těmi dveřmi, za což se vám ještě jednou omlouvám."
"A prošel náš ranč testem?" zeptala jsem se s úsměvem, doufala jsem, že si vylepším reputaci, protože ta scéna co jsem ztropila, asi nebyla moc příjemná a j si teď připadala jako blbec že jsem na toho starého pána tak vyštěkla.
"Samozřejmě, jak vidím, na své koně dohlížíte ostřížím zrakem."
Trochu jsem se začervenala když mi došlo že jsem asi nebyla jediná, kdo si všimnul mojí reakce."Omlouvám se že jsem na vás tak vybafla..."
"To je v pořádku, uznávám, že jsem asi vypadal všelijak, když jsem tu chodil a cloumal s dveřmi stáje" Zasmál se pán "Jo tohle je můj Apollo" Podal mi fotku nádherného Welsh Coba s Dun zbarvením
"Páni" vydechla jsem s obdivem "Na co je zaměřený?"
Pán se znovu usmál, určitě při vzpomínce na jeho krásného koně "To víte není to žádný jezdecký kůň, učil jsem ho do tahu, skvěle mu to jde za kočárem ale nejradši tahá v zimě sáně, měli jsme to jako přivýdělek u nedalekého hradu, vozili jsme turisty, ale má za sebou samozřejmě i klasický výcvik, dříve jsem na něm jezdil." na chvíli se odmlčel a potom pokračoval "Víte, zdraví mi už neslouží jako dřív a také údržba domku a i starat se o Apolla to všechno něco stojí, proto jsem se rozhodl že se přestěhuji do domova důchodců. Kdyby ste mi tady Apolla ustájili... já bych vám samozřejmě dal ty jeho sáně, on by si na sebe vydělal." Pán trochu posmutněl
"Nedělejte si starosti za takového koně by sme měli platit my vám Samozřejmě Apolla vezmeme a rádi a kdyby jste nám ještě věnoval ty sáně, tak by jsme byli vašimi dlužníky."
"To určitě né, vždyť sama víte, že kůň něco stojí to je samý veterinář, kovář, žrádlo... ale jestli ho vezmete budu vám moc vděčný."
Usmála jsem se a vybídla pána "Pojďte všechno domluvíme v teple kanceláře..."

PS: To znamená že k nám přibyde nový koník a sáně (má výroba) a zmíněné koníky co mají přijet ještě rozvedu v nějakém článku ;) snad se líbilo :)
FOTO MOJE !

Yeah ! :D

11. ledna 2013 v 20:30 | Petra |  Novinky u mě
ANO! co ano ? :D to jen pro případ že se ptáte jestli jsem se zbláznila :D a vlastně je to i odpověď na otázku zdali jsem se dostala na SUPŠ :) Ano ! :) jsem hrozně ráda protože jsem si po talentovkách opravdu myslela že ne. Třošku jsem to pokonila no :D prostě jsem docela pomalá a nestihla jsem dodělat ani jeen ze 3 obrázků :D no prostě jsem se cejtila jako idiot a hlavně když sem koukala k ostatním tak nejen že to měli dodělané ale i hrozně pěkné. No a dneska zveřejnili výsledky :D přijatých bylo 12 dětí a já byla na čestném 12 místě :D není to nic moc ale pořád nad čarou :D ale když počítám jen hodnocení za výkresy tak bych byla 8 ;) no každopádně moc děkuju všem co mi drželi palce protože to pomohlo :) díky :)
FOTO MOJE !
pro mě vyšlo slunce :) ehm nebudu lhát fotka je západ slunce na Lipně :D ale pšt :D

totálně v háji :( nebo totálně happy :)

6. ledna 2013 v 15:34 | Petra |  Novinky z ranče
dvinej nadpis ? ne tohl přesně budu od úterý (8.1). Proč ? protože v úterý dělám talentovky a do 14.1. vyhlásí výsledky. Ovšem pokud nepostoupím k pohovoru tak už budu v háji v úterý :( byla bych vám vděčná kdyby ste mi drželi palce protože se toho vážně docela bojím :( přece jenom rozhoduje se o mém životě, to je jen takové oznámko určitě vám sem potom napíšu jak jsem dopadla ;) tak se tu mějte pp :)